Bursa Su Kaçağı Tespiti - 0532 312 03 98 - Kaçak Tespiti Aloğlu Ticaret

Su Kaçağını Nasıl Buluyorsunuz?

Su kaçağını tamamen işinin uzmanı kadrolarımızla ve en son model elektronik cihazlarla su kaçağını tespit ediyoruz.

Bilgisayarlı cihazla su kaçağı tespitinde hata payı oldukça düşük olmaktadır ve genelde nokta atışı dediğimiz kesin sonuç veren yöntem ile tespit edilmektedir. Nokta tespiti ile evinize veya işyerinizde herhangi bir kırma dökme olmadan su kaçağının yeri tespit edilir.

Görüntülü sistemle sonuç alınamayan su kaçaklarında akustik dinleme dediğimiz yöntem ile sonuca gidilmektedir.

Akustik dinleme dediğimiz yöntemle görüntü alamadığımız ve derinde olan su kaçaklarını dinleme yöntemi ile tespit etmekteyiz.

Akustik Dinleme Cihazı : Temiz su tesisatlarındaki  su kaçağını Noktasal olarak tespit etmek için kullandığımız bu cihaz; tüm servis personellerimizin uzun eğitimi sonrası kullanılmaktadır.

Kanal/Boru Görüntüleme Kameraları : Bu kameralar ile atık su borularının içini görüntüleyebiliyor ve pimaş hattındaki su kaçaklarının yerini tespit ediyoruz.

Termal Kamera : Temelde ısıyı esas alan bu görüntüleme cihazı ile kalorifer tesisatı, sıcak su tesisatı gibi sıcak suyun geçtiği borulardaki su tesisatının geçtiği alan tespit edilir ve ardından akustik dinleme cihazı ile  su kaçağını noktasal olarak tespit etmiş oluruz.

Nem Ölçer : Su kaçağının bulunduğu ortamın bağıl nem değerlerini referans alarak tespit işlemi esnasında yardımcı cihaz olarak kullanmaktayız. Çok gerek duyulmadıkça bu cihazı kullanmıyoruz.